| Pascu_Bianca_1990 a întrebat:

Buna,TPU! Cine poate sa imi spuna si mie niste carti scrise de Agatha Christie(in afara de "10 negrii mititei","ucigasul ABC" si "Cadavrul din biblioteca")? Pentru cele mai multe carti care o sa imi placa dau FUNDA :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le gasesti pe toate pe ro.wikipedia.org sau en.wikipedia.org, cautand cu Agatha Christie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Misterul celor 7 cadrane"
"Cartile pe masa" (asta mi-a placut cel mai mult)
"Crima din Orient Express"
"Moarte pe Nil"

| Scherimuvi a răspuns:

Http://www.librarie.net/autor/6461/agatha-christie
http://www.libris.ro/......rie-online
http://www.elefant.ro/carti/autori/agatha-christie-5460.html
Imi pare rau ca nu am putut sa ti le spun chiar eu, dar nu-i genul meu de autor. Prefer altceva, alt gen. Poate in viitor voi citi si romane politiste, dar deocamdata ma rezum la literatura universala.

| alessandra10 a răspuns:

Si 'Crima din Orient Express' e interesanta happy