| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU big grin.
Intrebare de literatura, pe cat posibil laughing
Balada *** a fost scrisa de George Topirceanu?
,, Povestea povestilor" ( Povestea ***) a fost scrisa de Ion Creanga
sau sunt doar niste parodii facute autori necunoscuti?

3 răspunsuri:
| Jokyo a răspuns:

Sunt niste parodii facute de niste autori necunoscuti omulelaughing) Faina intrebare ii dau nota 10

| SmartyPants a răspuns:

"Povestea povestilor" este scrisa de Creanga. Nu mai sti cand a fost la stiri ceva profesoara revoltata ca a aparut in cartea de Creanga si povestea asta? laughing

| Polaris a răspuns:

Nu știu de Topîrceanu, dar Povestea Poveștilor e a lui Creangă. Profa de română zicea că se studiază la Facultatea de Litere. laughing