| annaloveanna a întrebat:

Doamna de romana ne-a dat o lista cu 17 carti de citit + rezumat, printre care si Fabule de Grigore Alexandrescu. Trebuie sa fac rezumat pentru fiecare fabula in parte?
Funda!

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Tin minte ca am avut si eu de facut asta, acum multi ani. Am facut rezumatul la vreo 5 fabule parca, vezi si tu care iti plac mai mult si sunt mai importante. big grin

5 răspunsuri:
| psycho771 a răspuns:

Desigur ca trebuie, intr-ucat fiecare fabula e diferita. daca ai de citit 2 basme de creanga, tu faci rezumatul numai la unul, sau faci un rezumat combinat? nu! deci, fiecare fabula va avea propriul rezumat happy
lectura placuta! happy

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Doar 17 anul trecut am avut 37 eusad...in fine faci pentru fiecare in parte sau daca nu vrei asa scriele titlu la toate intro singura propozitie+autorii si ai terminatlaughing

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Eu nu am auzit de rezumat la fabule

| Musique a răspuns (pentru Danny_Danny_Ungureanu_1970):

Comentariu, nu neapărat rezumat. happy

| Crisツ a răspuns:

Nu.laughing Trebuie sa alegi tu cateva, 3-4.