| Moew a întrebat:

Imi puteti spune o carte foarte interesanta, adica prin interesanta vreau sa spun sa n-o mai las din mana! DAU FUNDA! MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| SophieCrazyGirl a răspuns:

"Zece negri mititei"- Agatha Christie sau Crima din Orient Express- Agatha Christie. Depinde ce gen de carte preferi.

13 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Depinde.ce gen preferi?

| carla2010 a răspuns:

Cati ani ai? daca ai vreo 14-16 cauta "prajitura de la ora 11"

| ItIsAlright a răspuns:

,,Elevul Dima dintr-a saptea,, e super.

| chitaramea a răspuns:

Madrie si prejudecta... am citit-o dupa ce am vazut filmul sar este super

| jhonyboxing a răspuns:

Buna! Trebuie sa spui ce varsta ai in primul rand si ce fel de gen de carti ti-ai dori sa citesti.
Poate ca asa ai primi unraspuns corect.

| LadyMary a răspuns:

Panza lui Charlotte
Fundaaaaaa

| Iamnotme a răspuns:

"Maitreyi" de Mircea Eliade sau "Invitatie la vals" de Mihail Drumes big grin

| barbiepapusica a răspuns:

Daca ai intre 11-13 ani cauta singur pe lume de hector malot

| bogdan72 a răspuns (pentru ItIsAlright):

E un roman incredibil de prost. Inca nu inteleg cum a putut sa aiba succes la public. Chiar si in comunism...

| bogdan72 a răspuns:

Nu cred ca poate cineva sa iti spuna, pentru ca depinde in totalitate de gusturile tale. Voi merge la ghicit si iti voi recomanda "Si daca e adevarat..." de Marc Levy. Desi nu e genul meu, are un subiect foarte frumos (trebuie totusi sa treci de inceput ca sa ajungi la partea cea mai buna). E si pe scribd daca vrei sa arunci un ochi inainte: http://www.scribd.com/doc/71791221/Mark-Levy-Si-Daca-e-Adevarat-v-1-0

In fine, asta a fost ghiceala. Dar eu sper, totusi, sa iti placa :).

| SauronLPF a răspuns:

The Hobbit - j. r. r. tolkien

| KaterinkaBoy a răspuns:

27- William Diehlwinking

| tarantulaverde a răspuns:

Eu zic s aincerci, nu stiu precis daca o sa o gasesti in biblioteca, dar online precis e,, 11 minute,, wou e cea mai super carte si e exact de virsta noastra, adolescenta