| Regedesubmunte a întrebat:

Puteți sămi recomandați o carte care vi sa părut vouă foarte interesantă?
Mulțumesc anticipat!

24 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Suge-o, Ramona!

| AFR81 a răspuns:

"Intre Orient si Occident" de Neagu Djuvara. Foarte interesanta, amuzanta, placuta, usor de citit si, pe deasupra, iti vei imbogati si cunostintele generale.

| FemeiaPisică a răspuns:

Îți recomand mai multe, nu doar una:
Poți să-ți vindeci viața- Louise Hay
Minunea- J. R. Palacio
Flori pentru Algernon- Daniel Keyes
De la idee la bani-Napoleon Hill (bestială cartea, înveți cum să faci bani foarte repede. Eu am economisit câteva milioane bune)

| BroascaCuElice a răspuns:

Mein kampf

| BlackRose03 a răspuns:

1.Vestitorii primaverii(e o carte de poezii., a afost prima carte citita de mine si chiar mi-a placut).
2.Romanul adolescentului miop.
3.Singur pe lume.
4.Morometii.
5.Ciresarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai luati de el. Vrea sa invete citind happy.
Morometii de Marin Preda.
Toate pânzele sus de Radu Tudoran.
Fiul Risipitor de Radu Tudoran.
Poezii de Nichita Stănescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magicianul -de John Fowles sau Siddhartha-de Hermann Hesse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E perfecta! Buna recomandare.

| 393Dan a răspuns:

"Intrebarile sunt de fapt raspunsuri" de Allan Pease

| AlexDFY a răspuns:

Cartea de romana, poate inveti sa scrii corect.

| Daniel9988 a răspuns:

ABC-,,darul'' limbii romane...

| awspam a răspuns:

Citeste cartea lu asta, acum 36 minute | BroascaCuElice a răspuns:
Mein kampf daca vrei sa ajungi la parnaie si biblia daca vrei bani si sa inveti cum sa profiti de alti, doar cu biblia in mana faci o avere. uite alti au masini scumpe din biblie iar aia cu Mein kampf sunt pe la poarta alba
Acum tu alegi ce doresti

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Nu iti spun exact o carte... dar daca vrei ceva interesant : Ekwart Tole, Allen Pease, Napoleon Hill, Asimov, Pavel Corut, Charles Dickens si multi altii. laughing
Incepe cu Pavel Corut -"Codul lui Zamolxe", e bestiala cartea. Face aluzie la origini, univers si creatie.

| BeSmart17 a răspuns:

In primul rand e,, sa-mi"...
Carti:copila stea, ca pestele.n copac, craciunozaurul, jurnalul unei pustoaice 1-9

| Gillian a răspuns:

Poezii de Nichita Stănescu. happy Am vazut că s-a mai recomandat și asta mă bucură.

| SSS a răspuns:

"Suge-o, Ramona!"; "Suge-o, Andrei!" - Andrei Ciobanu; "Chimista" - Stephen Meyer, si ceva de la rege "Talismanul" - Stephen King, "Autopsia Satanei" - Luis de la Higuera, cea mai speciala carte pentru mine, mi-a deschis ochii si m-a facut sa inteleg ca religia crestina e o religie a criminalitatii.

| tudorhit a răspuns:

Ferma animalelor

| XeniaYael23 a răspuns:

Sa-mi*
O carte de gramatica poate.

| Audrey1912 a răspuns:

Chemarea Strabunilor - Jack London sau Marele Plan - Stehen Hawking

| validelatargoviste a răspuns:

Tu abia scrii si vrei sa citesti

| JackNapier a răspuns:

SA-MI*
Astept funda.

| Robert_Robert_1998 a răspuns:

O carte buna si interesanta (recomand mai multe ) Colt Alb, Povestiri din Grecia Antica, Peter Pan mai sunt multe dar nu im ivin in mitne sper ca te-am ajutat

| Lorrena2801 a răspuns:

Mie mi-a plăcut foarte mult seria Harry Potter. (cărți și filme)Recomand!