| Lilidoareu a întrebat:

Buna TPU.
Pentru luna viitoare trebuie sa citesc o carte in engleza de aventuri ( preferabil de autori englezi, americani ). Ce carti in recomandati? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

"Robinson Crusoe''-Daniel Defoe
"Moby Dick''-Herman Melville

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Du-te la librarie si intreaba daca au carti de la editura Penguin. Si eu a trebuit sa citesc carti in engleza anul trecut si mi-am luat de la editura asta.

| uzitarG a răspuns:

Treasure Island de Robert Louis Stevenson sau A town like Alice de Nevil Shute. Le-am citit si eu si nu sunt asa 'lungi'.

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Cele de la editura Penguin sunt cele mai bune. Sunt pentru diverse nivele. Eu am citit de la Penguin cartile lui Rick Riodan. Dar exista si mai scurte. Sper ca am ajutat.