| CiocolataBossTibi a întrebat:

Poate cineva sa imi rezume cartea "The Shining" de Stephen King?
Funda, chestii etc.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Jack Torrance e angajat să aibă grijă de hotelul Overlook pe timp de iarnă când acesta devine izolat din cauza zăpezii, dar hotelul e bântuit.Se duce acolo cu fiul lui de 5 ani şi nevasta sa. Danny (copilul) nu poate fi posedat de hotel din cauza abilităţilor sale speciale (numită strălucire) aşa că hotelul încearcă să îl posedeze pe Jack, care la un moment dat înnebuneşte şi încearcă să îşi omoare familia.Dar Danny şi Wendy (nevasta) scapă şi explodează boiler-ul hotelului cu Jack încă înauntru şi aşa moare Jack iar Wendy şi Danny îşi continuă viaţa

Nu ştiu cât de bine am explicat, dar sper că ai înţeles laughing

| Munteanu_Ovidiu_1978 a răspuns:

Https://en.wikipedia.org/wiki/The_Shining_(novel) daca nu stii engleza, arunci textul intr-un google translate si iti dai sema despre ce e vorba happy