| georgianadeea a întrebat:

Buna,TPU! Puteti sa imi spuneti si mie o carte asemanatoare cu "Elevul Dima dintr-a 7"? Mi-a placut mult si as vrea sa citesc alta asemanatoare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Invitatie de vals, tot de Drumes, nu o sa regreti cand o sa o termini, te marcheaza, o sa-ti schimbe universul de gandire

Pânza de păianjen, de Cella Serghi
Laleaua neagră, de Alexandre Dumas

La Medeleni de Ionel Teodoreanu(Pe la al doilea volum incep scenele de dragoste, cand personajul principal pleaca la liceu).

3 răspunsuri:
| C1eu1C a răspuns:

Poti incerca Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade.

| corolav a răspuns:

Caută „Apărarea are cuvîntul". de Petre Bellu

| marykaterineganea a răspuns:

Cismigiu & Comp.-Grigore Bajenaru
Toate cartile Cellei Serghi
Accidentul -Mihail Sebastian