| Lullly a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce carti sa citesc, care sa fie asemanatoare cu romanul elevul dima dintr-a 7-a.Adica sa imi recomandati o carte in care sa fie indragostiti doi adolescenti, ca in elevul dima, nu 2 oameni mari si sa fie scrisa de un autor roman.

Răspuns Câştigător
| anna_6885 a răspuns:

Pai incearca si celelate carti ale lui Drumes...In toate vei gasi asemanari, asa ca daca ti-a placut Elevul Dima o sa iti placa si celelalte.

2 răspunsuri:
| mrsjacksonhere a răspuns:

Seria Twilight ti-o recomand.Am citit si eu Elevul Dima dintr-a saptea.mi-a placut muuult.paa

| AlinnutSsa a răspuns:

Seria TWILIGHT e supera [ cred* nu am citit`o dar filmul il adol]

e putin cam greoaie seria aceasta

incearca ceva mai "de copi"

de exemplu:

Colt alb de jack london [ acum o citesc e tare draguta]

ceva de Jules Verne

O calatorie in jurul pamantului in 80 de zile

succes! :*