| Lavii2000 a întrebat:

Buna TPU.

Stie cineva ce trebuie sa contina o fisa de lectura completa? Am de facut 4 fise de lectura si stiu doar ca trebuie sa contina refumatul povestii si care sunt personajele. Mai este si altceva?

Răspuns Câştigător
| Anonimusxxxxx a răspuns:

Da. autorul, titlul, impresia si invatatura pe cate ti.o da. dar si sa clasifici personajelewinking principale, secundare, colective, episodice
succeshappy
fundita?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| ArrianaM a răspuns:

Autor,volum,titlu,editura,anul publicarii volumului, personaje, rezumat si opinia personala. Acest model ni l-a dat profesoara de romana. funda? happy

| ՃԾՃԾ a răspuns:

Autor, daca e fragmant, titlul povestirii integrale, data despre autor, si rezumatul. dupa ce scrii rezumatul poti sa pui si u parerea ta personala desppre lectura. funda?

| gabixxl a răspuns:

La fisa de lectura trebuie sa scrii date despre autor, rezumatul, opinia ta despre carte, personajele si un citat preferat. Imi dai funda?

| Adelaide1 a răspuns:

1.Titlul lecturii
2.Autorul
.Editura
3.Personaje
4.Personaje pozitive
5.Personaje negative
6.Insusiri ale personajelor pozitive
7.Insusiri ale personajelor negative.
8.Personajul care mi-a placut este... deoarece...
9.Personajul care nu mi-a placut este ...deoarece...
10.Genul literar.
11. Specia literara.
12. Locul desfasurarii actiunii.
13. Timpul desfasurarii actiunii.
14.Rezumatul.
15.Citat
16.Impresii personale.

| kAmElUs a răspuns:

Pei care e povestea?

| Lavii2000 explică (pentru kAmElUs):

Fat-Frumos Din Lacrima.

| kAmElUs a răspuns:

Care este povestea ca te ajut eu!