| marypoppins a întrebat:

Va rog spuneti-mi o carte atat horror, aventura, cat si politista... ceva de genul Tacerea Mieilor. O carte la care sa nu adorm si sa fie misterioasa, cu enigme. Vreau sa specific ca NU vreau carti SF. Adica sa fie realista ..intelegeti voi. si daca gasiti ziceti-mi mai multe. Multumesc anticipat. OFER FUNDA LA CEL MAI APROPIAT RASPUNS DE CERINTELE MELE.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Cele de Stephen King cred ca sunt ceea ce cauti. Majoritatea sunt horror, cele mai cunoscute (si buna, dupa parerea mea) fiind Cimitirul animalelor, Carrie, Shining, Jocul lui Gerald si Misery. In general, e vorba de diferite persoane puse in situatii neobisnuite sau care sunt determinate de niste forte din exterior sa faca ceva neobisnuit. Alti autori similari: John Saul si Dean Koontz.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tacerea mieilor e a treia parte dintr-o trilogie, stiai? kiss

| marypoppins explică (pentru anonim_4396):

Care sunt celelalte carti? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru marypoppins):

Dragonul rosu si Dr.Hannibal.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Am citit multe carti de Agatha Christie, sunt interesante si te tin si in suspans.
De exemplu Zece negri mititei
Pericol la end house
Crima din Orient express(asta are un final neasteptat)

| Marianaawrtey5 a răspuns:

Doamna din lac de raymond chandler. Funda?