| Mahsgekl a întrebat:

Voiam să citesc o carte despre experiența trăită a unui afro-american in legătură cu rasismul, gen un jurnal al lui sau cineva care ii povestește viata, sunt sigura ca exista cărți despre viața unui om ce s-a confruntat cu rasismul.
Îmi puteți da va rog niste idei de cărți de Acer gen? Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

12 ani de sclavie (Filmul) din cate stiu exista si cartea. Filmul a castigat premiul oscar din cate stiu, desi eu nu l-am vazut. Mi-ai dat o idee buna amitindu-mi de el. O sa-l vizionezwinking, stiu ca merita pentru ca am vazut o mica parte din el in timp ce era dat la TV.

| Mahsgekl explică (pentru Apokales):

Multumesc!????

| Apokales a răspuns (pentru Mahsgekl):

Ok... mai este Jurnalul Annei Frank, o fetita evreica ce relateaza "copilaria" ei sub ocupatia germanilor. Tin minte ca am auzit de o secventa in care ii este luata bicicleta si i se spune ca un vierme evreu ca ea n-o merita, ma rog, ceva similar.