| alexandra8787 a întrebat:

Vreau sa citesc ceva, o carte de dragoste, dar si de actiune.Deci dragoste+actiune! Sau daca nu, doar de dragoste.Dar sa fie buna. Spuneti-mi si autorul va rog.Dau funda celor care imi dau cele mai bune idei.

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Dragoste si Actiune :
Cele doua Diane - Alexandre Dumas
Cocosatul; Fiul lui Lagardere; Fiul lui Lagardere II;- Paul Feval
Dragoste :
Cu fiecare zi - Danielle Stree
Lectura placuta! Funda? :3

| lincourt a răspuns (pentru Lamaitzza):

Golful francezului de Daphne du Maurier, Fantoma de la opera de Gaston Leroux, Sentimente de Mircea Felicia.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorelei - Ionel Teodoreanu (e superbalove struck)
Tess of the D'Urberville - Thomas Hardy
Eugenie Grandet - Honore de Balzac
Beatrix - Honore de Balzac
Doi ochi albastri - Thomas Hardy
Talida - Ion Grecea
Ion - Liviu Rebreanu
Mara-Ioan Slavici
Laleaua neagra - Alexandru Dumas
Dama cu camelii - Alexandru Dumas
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi -Camil Petrescu
Panza de paianjen -Cella Serghi
Penelopa si Ulise - (nu mai stiu autorul)
Confruntarea - Sandra Brown

| Indestructible a răspuns:

Cred ca toate cartile lui Nicholas Sparks sunt de dragoste. Eu am citit "Draga John" si "Ultimul cantec".

| ucatati a răspuns:

Incearca colectiile Harry Potter sau Narnia! Ambele au si fictiun, dar autorii scriu gen wow! Mult succes la citit!

| mynameisella a răspuns:

Bună! Recomandarea mea ar fi "Contract de căsătorie" de Gardonyi Geza (traducere în limba română:Veronica Bărlădeanu). Este o carte superba!