| RobertPasca a întrebat:

vreau sa devin politist, dar mediile mele nu sunt cele cerute la scoala profesionala. Acolo se intra cu +9. O profa mi-o zis ca pot sa fac liceul pe profil sociale, si cand gat liceul si bacul, sa dau probele pentru politie.
Am 15 ani, si am 1, 81 inaltime. Inainte sa implinesc 17 ani, o sa incep sa fac sala, sa fiu 100% pregatit pentru probe, si o sa ma mentin la fel de curpulent. Credeti ca o sa pot sa reusesc? O sa imi fie foarte greu? Doar politit pot sa devin, sau mai multe profesii relationate cu politia, de exemplu politist criminalist etc
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ai ambiție și dorință de a face un lucru în mod clar îl vei face și nu o să te împiedice nimic pentru a obține lucrul dorit.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce legatura are faptul ca vrei sa devii politist cu scoala profesionala?
Un liceu pe profil de filologie sau stiinte sociale te va ajuta la admiterea in facultatea de politie sau scoala de agenti de politie.
Daca o sa inveti bine si indeplinesti si celelalte conditii de admitere sigur o sa reusesti.

| RobertPasca explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc, doar am vrut sa stiu. Doarece credeam ca doar pot sa fiu politist daca ma duc la un liceu militar in care se intra doar cu 9

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă faci doar o Şcoală Profesională NU te poţi face poliţist!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dau-funda/

Toate cele bune!