| BobTheCat a întrebat:

Buna ziua! Aceasta intrebare este dedicata exclusiv celor ce au citit romanul "Oameni anxiosi", de Fredrik Backman (in caz contrar, va rog sa nu raspundeti). Ce parere ati avut despre acesta? Pe o scara de la 1 la 10, cat i-ati da?

8 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Mie mi-a plăcut destul de mult romanul, ba chiar m-a făcut să râd uneori ceea ce rar se întâmplă la o carte. Nu se remarcă decât prin umor însă, intriga pare că nu are mare importanță, i-aș da 8 din 10, merită citit dacă ai chef să te relaxezi cu o carte în față și dacă ai nevoie să-ți descrețești puțin fruntea.

| BobTheCat explică (pentru mastadont):

Super! Care a fost personajul tau preferat si de ce?

| BobTheCat explică (pentru mastadont):

Stai o secunda, v-am recititi raspunsul si incep sa am dubii, intrucat cartea adreseaza si subiecte mai delicate (precum sinuciderea, dependenta de droguri si moartea). Incep sa cred ca nu ati citit de fapt cartea. Totusi, imi cer scuze daca gresesc.

| mastadont a răspuns (pentru BobTheCat):

Întradevăr adresează și astfel de subiecte însă mie mi s-a părut că le adresează mai degrabă într-un mod amuzant decât profesional sau științific.

| mastadont a răspuns (pentru BobTheCat):

Nu aș putea să spun exact pentru că a trecut ceva vreme de când am citit-o, sincer am rămas doar cu umorul din ia, dar am în plan să o recitesc în curând. că tot mi-ai adus aminte de această carte.

| BobTheCat explică (pentru mastadont):

Nu sunt de acord in aceasta privinta, dar ok! Apropo, nu mi-ai raspuns la intrebare - care este personajul tau preferat si de ce?

| mastadont a răspuns (pentru BobTheCat):

Am răspuns mai sus, din păcate nu mai țin minte prea multe despre personaje pentru că a trecut ceva timp de când am citit-o, tot ce mi-a rămas a fost umorul oarecum satirical. Probabil că iar face figuri site-ul pentru că se lucrează de-aia nu vezi și celălalt răspuns.

| BobTheCat explică (pentru mastadont):

Da, dar ce persoanaje? Poti da mai multe exemple.