| pirates406 a întrebat:

Intrebarea mea suna in felul urmator: sunt scriitor si as vrea sa fiu promovat, prin orice mijloace posibile. Am o carte scoasa la activ, si alte diverse premii pentru literatura, dar se tot aude ca se cauta colaboratori la reviste, ori se promoveaza tineri, dar eu nu gasesc niciunde. Ceva propuneri?

Răspuns Câştigător
| babypowder87 a răspuns:

Buna, in primul rand te sfatuiesc sa-ti faci un cont pe un site de socializare (Twitter/Facebook), unde sa postezi diferite informatii despre ceea ce scrii. In al doilea rand ai putea sa intri pe diferite forumuri (ca si acesta) si sa incerci sa te promovezi (insa fara sa depasesti masura). In al treilea rand ai putea incerca sa iei legatura cu diferite ziare (Adevarul, Evenimentul zilei) sau reviste (Eva, Garbo, Ele, Kudica) si sa incerci sa te promovezi prin intermediul lor. Uite, ai putea de exemplu sa propui unei reviste sa faca concurs cu tine, oferi cateva carti drept premiu si astfel iti vei face si publicitatehappy bafta