Întrebare recomandată | Lady70 a întrebat:

Buna ziua prieteni!
Caut de multa vreme o carte pentru copii. E vorba de o carte in format landscape, tip caiet de muzica sau biologie, din anii 1976-1978, undeva acolo, de la editura Medicala, cred.
E o carte cu versuri educative pentru copii, despre niste familii de pisici, ursi, arici si alte animale care ne dau exemplu de cum trebuie sa ne pastram igiena si sanatatea. Impreuna cu ea se mai gasea o carte acelasi format, cu coperti albe, tot in versuri cred, despre sanatate si controale medicale.
Stie cineva cum se numesc cele doua carti, sau le are cineva? Le caut de multa vreme si mi le doresc.
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| Lady70 explică:

Uuuu...ia vezi asta... dupa desen asa pare:))
https://www.cartivechionline.ro/produs/carticica-noastra-versuri-i-horea-2/

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Hei,

Am gasit ceva pe google.
Te ajuta? https://www.okazii.ro/......a202262230

| Lady70 explică (pentru sonya):

Din pacate nu, dar iti multumesc foarte mult pentru amabilitate.
De cateva zile am rupt netul in doua cautand. Cel mai dificil e ca nu stiu titlul.
Zi buna!

| Lady70 explică (pentru Lady70):

Eiiii DAAAAA!
Cartea a fost editata in vreo 3 editii. Link-ul de la tine e de la o alta editie, dar cartea e aceeasi. Pornind de acolo am gasit cartea!
Multumesc foarte mult!