| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU.Imi amintesc,vag ceea ce-i drept, descrierea unei carti.As fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta sa ii gasesc titlul si autorul.

Descriere:Bunicul protagonistului moare in ziua in care el se naste,iar pe patul de moarte prezice cateva date care se adeveresc a fi foarte importante in viata nepotului sau.
PS:Nu stiu sigur,dar cartea avea in titlu cuvantul timp, si un ceas pe coperta

1 răspuns:
| Criss1074 a răspuns:

Coperta depinde de editura, deci nu te prea ajuta, dar daca stii daca autorul era român sau străin si categoria la care se încadra cartea, o poti găsi la o librărie.
Nu cred ca te-a ajutat prea mult, dar na...succes!