| RoxyRoxana200 a întrebat:

Cand ati invatat pentru examenul dintr-a 8 a?
Urgent! In vacanta sau cand?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe parcursul clasei a 8-a dar poti sa repeti si in vacanta de dinainte anumite informatii

| RoxyRoxana200 explică (pentru anonim_4396):

Am trecut a 8 a.Sa ma apuc de acum sa invat? Cam ce ar trebui sa stiu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoxyRoxana200):

Mare lucru nu poti invata din vacanta, cel mult poti sa repeti tot ce ai facut in 5-7.Asta ti-ar prinde ft bine, sa repeti toate teoremele, si algebra si geometrie.Sau ai putea sa mergi la ore, crede-ma, nu sunt bani irositi.Realmente te vei apuca de invatat intr-a 8-a, dar pana atunci poti repeta.Nu-ti fa griji, nu e asa de greu examenul

| RoxyRoxana200 explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream la romana

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoxyRoxana200):

Aa scuze, pai la romana e mai simplu(parerea mea)Repeta din vacanta notounile de gramatica, si incearca sa faci cateva comentarii literare la anumite opere, lucreaza dupa modele de evaluare, cumpara-ti o culegere...

5 răspunsuri:
| Scalax a răspuns:

Daca esti clasa 7-a nu ai cand sa inveti pentru examenul de clasa 8-a fiindca nu ai cunostitele necesare. O sa inveti pe parcursul anului nu trebuie sa te ingrijorezi e foarte usoara. Ai si simularea, similar e si la examen, mi-e mi-a picat chestie mai usoara la examen decat la simulare. Mult bafta la invatat la anul!