| lanadelsex a întrebat:

Care e cartea voastra preferata, ce imi recomandati? Mentionez ca nu vreau ceva ce este in programa scolara...

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Guerilla'sArsenal

| thalyslly a răspuns:

G.g. marquez -dragoste in vremea holerei si un veac de singuratate
cartile de jane austin
dan brown fortareata digitala, simbolul pierdut, ingeri si demoni

| DracusorImpielitat a răspuns:

Cartea mea favorita e "Tabara" de Louis Sachar. De ce? Pentru ca, desi era ianuarie cand am citit-o si era un frig de mureai, ma treceau toate caldurile cand citeam despre desertul ala si locul foarte calduros. Desi pare cam copilareasca, mie imi place mult, si chiar merita citita.

| HDeNiSaR a răspuns:

Bună!
da stiu programa scolara e cât se poate de oribilă! nu reusesc să citesc mai mult de 100 de pagini şi incep altceva să citesc.eu am o problemă cu cărţile româneşti-(nu-mi plac)

am terminat astăzi de citit 1-ul de pe lista morţii de James Patterson - e mai mult un roman politist dar spre surprinderea mea chiar mi-a plăcut.
sau cărţile de aventură gen Karl May sau Alexandre Dumas.
dacă nu Robinson Crusoe sau O viată de rezervă.
sper să-ti placă ceva.
noapte bună!

| atoatestiitoarea a răspuns:

Femeia nisipurilor

| addelyna2014 a răspuns:

Invitatie la vals de m. drumes e foarte interesanta cartea :*

| asunaaa a răspuns:

Pai..niste carti misto ar fi: Starters de Lisa Price,Bun venit in tabara de cosmar, In iarba inalta,Hotul de carti,Scoala fricosilor, De veghe in lanul de secara, Explozie solara, Tunele, Cronicile Spiderwick...mai sunt melte, dar sper ca ca titlurile astea te multumesc

| carmenanca a răspuns:

Mandrie si prejudecata sau la rascruce de vanturi

| Floryyna00 a răspuns:

Nu plange sub clar de luna vol.1
Uneori, sub clar de luna vol.2
The secret circle toate 6 volumele
Academia vampirilor 6 vol.
Fantomele ne stiu toate secretele.

| florentina1231 a răspuns:

Cartea mea preferata este,, Vecinul'' de Lisa Gardner...Este o poveste thriller si ador acea cartehappy Merita citita...Sau citeste carti de dragostewinking

| AnonimBlanzo a răspuns:

Pădurea spânzuraților, Liviu Rebreanu.
Stephen King:

Orasul Bantuit
Vrajitorul si globul de cristal
La asfintit
Anotimpuri diferite
Blaze
Talismanult
O mana de oase
Apocalipsa
The Green Mile
Shining
Cimitirul animalelor

Homer:

Iliada
Odysseia

Marin Preda:

Risipitorii
Delirul

Victor Hugo:

Oamenii marii

Eugen Barbu:

Fundatura ingerilor

Dorin Cozan:

Apocalipsa dupa Vaslui
Uratii
Fahrenheit 451-Ray Bradbury
Frankenstein-Mary Shelley
Panza de paianjen-Cella Serghi