| anonim_4396 a întrebat:

Care e ultima carte pe care ati citit-o si despre ce este vorba in ea?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citesc cărți de specialitate.
Pa, pa.

| Marybm a răspuns:

Maitreiy. Sincer ii cea mai atre carte. Are de toate. Ii vorba despre unul care pleaca in india si acolo se indargosteste de ea si ai ei nu sunt de acord. nu stiu ii chiar super taree, ti-o recomand big grin

| MrSpooky a răspuns:

Capra cu 3 iezi si era vorba de o despre o bunicuta care manca scufite verzihappy

| MCRgurl a răspuns:

Ultima carte citita de mine este "Northern Lights" e despre una care are un daimon (parte a sufletului ei sub forma unui animal) si care crede ca e orfana dar afla ca unchiul ei e tatal ei si multe altele, sincer mi se pare ca are de toate.

| FlyingFox a răspuns:

Something borrowed (este si film dar cartea e mult mai buna -parerea mea-), despre doua prietene foarte bune care ajung sa "imparta" logodnicul uneia dintre ele. happy

| Marybm a răspuns:

Maitreiy. Sincer ii cea mai atre carte. Are de toate. Ii vorba despre unul care pleaca in india si acolo se indargosteste de ea si ai ei nu sunt de acord. nu stiu ii chiar super taree, ti-o recomand big grin

| AlexanderAdrian a răspuns:

@Legiuitoarea

De-aici si raspunsurile tale de mare "specialitate"

Cred ca e vorba de cartea "Cum alergam dupa funde pe TPU cu cel mai putin efort"

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ultima carte citita a fost Cainii de diamant si Zile pe Turcoaz de Alastair Reynolds. Sunt de fapt doua carti publicate intr-un singur volum. Sunt SF.

Cea mai interesanta dintre ele a fost Cainii de diamant. E vorba de o descoperire ciudata pe care un navigator interstelar o face pe o planeta indepartata. Fiindca ultima explorare a ciudatei structuri de pe planeta s-a soldat cu un esec mortal, exploratorul aduna un echipaj specializat cu care sa exploreze respectiva structura. Aceasta se dovedeste a fi un labirint ciudat cu multiple camere, trecerea dintr-o camera intr-alta solicitand rezolvarea unor ghicitori matematice.

Daca iti place genul SF, cartea asta e un must-read.

| DanG a răspuns:

Bruta (Guy Des Cars)

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Academia Vampirilor volumul 1 de Richelle Mead. Vampiri, vampiri nobili, prietenie, iubire. Chestii.

| LegionarulRoman a răspuns:

"Creationism stiintific " de Henry M.Morris.

O carte stiintifica...si probabil una dintre cele mai bune critici aduse vreodata teoriei Big Bang si a evolutiei.

| Deusaa a răspuns:

"puterea extraordinara a subconstientului tau". e foarte frumoasa si o sa-ti foloseasca, daca vei intelege ce scrie acolowinking

| thegatekeeper a răspuns:

Un roman politist- "Cu ochii mintii" de Hakan Nesser, un autor nordic.

| bogdan72 a răspuns:

Notre-Dame de Paris, de Victor Hugo. Cred ca a auzit toata lumea de faimosul Quasimodo, aka "Cocosatul de la Notre-Dame" deci nu o mai descriu happy.

| pinkup a răspuns:

Amurg:vampiri,dragoste,actiune vampirii din morganville etc.

| 21Ratio a răspuns:

"Portretul lui Dorian Gray" de Oscar Wilde! Absolut minunata! Ti-o recomand. happy