| anonim_4396 a întrebat:

Care este cartea care v-a placut cel mai mult?

14 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Din 1000 de răspunsuri s-ar putea să primești o listă de aproape 1.000 de titluri.
Orice carte își are cititorii săi.
Nu va citi un om de 50 de ani „Ani șoara și Chiuș Chiuș".
După cum, nu va putea citi un șco lar de 10 ani „Crimă și pedeapsă", sau „Scufundați cuirasatul -Tirpitz-"sau „Ziua cea mai lungă" sau„Război și pace".
Pentru a fi ( noi utilizatorii TPU) pe aceeași lungime de undă cu tine, ar trebui, mai întîi, să ne spui ce vîrstă ai și abia după aceasta fiecare din re pondenți se va gîndi ce să-ți recoman de.

| IsabelaIssa a răspuns:

-"Cum sa-ti intaresti increderea in tine"- Marie Haddou
-"Cum sa fim fericiti in cuplu. Intre fidelitate si infidelitate"- Dr. Gerard Leleu. (PP)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Singur pe lume - Hector Malot, urmată de Marile Speranțe - Charles Dickens

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amintiri din copilarie si fram ursul polar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îţi spun sigur că o să-mi placă foarte mult cartea pe care o s-o scriu big grin. lăsând asta la o parte încercă ''Sunt o legendă'' de Richard Matheson

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teorema, de ieri seara

| oHarryo a răspuns:

Toate operele Agathei Christie.

| parvuconst a răspuns:

Legendele Olimpului

| LaMbRiU21 a răspuns:

Amintiri din Copilarie, De Ion Creanga

| Dexionica01 a răspuns:

Toata seria Harry Potter de J.K.Rowling
Ciresarii

| didu27dienutza a răspuns:

Bambit turcesc

| Catalin2001Ptg a răspuns:

"Piciul" de Alphonse Daudet happy

| 112233445566778899112233445566778899 a răspuns:

''Dragostea nu-i de mine" de Federica Bosco big grin :*

| mytzza a răspuns:

Păcală laughing))))