| Papucinii a întrebat:

Care este cartea care v-a placut cel imi mult? De ce?

Răspuns Câştigător
| Puffy729 a răspuns:

Harry Potter de Joanne Kathleen Rowling.Pentru ca mie in general imi plac fanteziile si magia, si pentru ca, nu stiu, ma... cum sa zic? Ma lasa fara cuvinte.E pur si simplu o carte care iti taie rasuflarea.Si in nici un volum nu e niciodata clara povestea si te tot intrebi ''Oare care e adevarul?'', ''Oare cum o sa se intample?'' etc.
Si are si multe lucruri care nu sunt adevarate, sunt doar imaginatia scriitoarei, cum ar fi Oamenii-Lup, Hincipunii, Harpiile, Vajthat, Ielele, Hogwarts, Beauxbatons, Durmstrang, toate vrajile pe care le fac vrajitorii, Harta Strengarilor, Azkaban etc., etc.
Si personajele sunt grozave (in afara de Cap-de-Mort, Devoratorii Mortii, Dementori, Salazar Slytherin, Fam.Gaunt).
Daca nu ai citit-o, eu sincer iti recomand sa o citesti.
Sper ca te-am ajutat!
Pupici!kiss

7 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Viata pe un peron de Octavian Paler

| Adryana a răspuns:

Mi-au placut mai multe. In general imi plac cartile care au personaje in care ma pot regasi. Printre cartile mele preferate se numara : Mizerabilii, Pe aripile vantului, Doi ochi alabstrii, Invitatie la vals, Scrisoare de dragoste. etc

| Puffy729 a răspuns:

Mersi de fundita! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au placut Iiliada si Odiseea! De ce?
Pentru ca imi place tot ce tine de domeniul asta! Insa astea mi-au placut cel mai mult!
Dar a ta?winking

| Papucinii explică:

Acum am terminat "Maini inzestrate" de Ben Carson si m-am apucat de citit "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen. Referitor la Harry Potter (@SeverusSnapeFan7 ), ador filmele dar cartile nu am apucat inca sa le citesc.

@antitemepenet19191- Recunosc ca nu am citit Iliada si Odiseea, desi se spune ca cine nu a citit acele carti nu este un adevarat cititor.

| AlecsandraMN a răspuns:

Eu încă citesc seria "1001 de nopți". E superbă datorită suspansului din povești.

| roxetta a răspuns:

Nu poti sa zici ca ai una singura preferata pentru, ca de obicei sunt mai multe. uite de ex.ION de liviu rebreanu