| JaysYang a întrebat:

Care este cea mai buna carte pe care a- ti citit -o? Accept mai multe raspunsuri si pareri Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Christinnnee123 a răspuns:

Eu am citit mai multe carti interesante:
1)Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain;
2) Cele doua diane de Alexandre Dumas;
3) Mizerabilii de Victor Hugo;

Daca vrei mai multe poti sa vizitezi siteul http://www.glamourmagazine.ro/......2512723/p1
Sper ca te-am ajutat. Funda?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bumtzbumtz a răspuns:

Colt Alb-Jack London
Poveste fara sfarsit-Michael Ende
Mizerabilii-Victor Hugo
Si multe altele.

| Elena1396 a răspuns:

Mie mi-a placut mult"Paul si Virginia"
Doi tineri care s-au iubit enorm si care au murit.
E super interesanta, dar si trista
Ti-o recomandhappy

| JaysYang explică (pentru Elena1396):

Multumesc am sa incerc cartea.

| JaysYang explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si pentru ajutor.

| FashionKitty a răspuns:

"O intamplare ciudata cu un caine la miezul noptii", asta pentru ca mi se parea o carte perfecta pentru mine, asta nu inseamna ca as recomanda-o oricui. Ideea e ca unele carti sunt general vorbind carti bune, dar trebuie sa-ti gasesti cartea care sa ti se potriveasca tie happy

| JaysYang explică (pentru FashionKitty):

Multumesc frumos de sfat a fost un raspuns bun si folositor.

| Elena1396 a răspuns (pentru JaysYang):

Cu drag! Incearc-o si o sa iti placa! Eu aproape la doua- zile termin cate o carte de citit si deja c-am stiu ce poate fi impresionant si ce nu.
Poti sa imi dai cate un gen si eu iti pot spune ce carti sunt frumoasehappy si interesante

| almirock a răspuns:

"Colecționarul" - John Fowles
"La râul Piedra am șezut și-am plâns" - Paulo Coelho
"Rătăcirile fetei nesăbuite" - Mario Vargas Llosa

| oannapg a răspuns:

"Jurnalul Annei Frank"

| Doricutzu110 a răspuns:

Din punctul meu de vedere exista extrem de multe carti bune. Pentru mine cea mai buna este Contele de Monte-Cristo de Alexandre Dumas. Si in general Alexandre Dumas are carti foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de Jules Vernes sunt foarte tari ti le recomand!winking

| Twinkletoes a răspuns:

Jane Eyre si Jocurile Foamei sunt niste carti faine