| evelincikturcan a întrebat:

Care sunt avantajele bibliotecilor virtuale?
Tineti cont de conditiile pe care le are o biblioteca traditionala, clasica : numar limitat de exemplare ale unui titlu,. degradarea fizica, in timp, a cartilor,. deteriorarea cartilor solicitate in urma utilizarii frecvente,. posibilitatea unor accidente nefaste (inundatii, incendii ), care pot conduce la deteriorarea sau nimicirea cartilor,. furtul cartilor etc.

1 răspuns:
| Laura78 a răspuns:

Biblioteca virtuala este partea magazinului play(pe Android) de pe care poti descarca carti, pentru a le citi pe pe telefon, nu-i asa? Are cateva avantaje, cum ar fi: Daca esti la scoala, liceu, etc si te pune sa citesti o poveste si nu ai cartea, si sa zicem ca stai la tara si nu ai biblioteca. O poti imprumuta, dar e mai simplu sa descarci direct de pe telefon. Oricum, recomandat e sa citim din carti propriu-zise.