| Dan_1681 a întrebat:

Care sunt avantajele utilizarii unei retele sociale online de tipul LinkedIn?

1 răspuns:
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Daca te referi strict la retele tip LinkedIn, adica business networking, avantajele ar fi:
1. reunirea unui grup de contacte din domeniul business
2. noi contacte, prin intermediul legaturilor de grad 2 si 3
3. participarea la discutii in cadrul grupurilor, discutii ce pot genera diverse oportunitati
4. crearea unui brand din numele respectiv, in cazul in care ai multe legaturi formate

Pe scurt, iti creezi si mentii mult mai usor relatiile din domeniul business.