| firuca a întrebat:

Care sunt avantajele cartilor normale dar dezavantaje?

Răspuns Câştigător
| alexutzul14 a răspuns:

Fii atent:AVANTAJE=a. Poti sa-ti imaginezi tu aventura(povestea, drama etc.)care o gasesti in carte.
b. Iti imbunatatesti cititul si vorbirea(lexicul)astfel incat sa progresezi din ce in ce mai mult, oricum "Totul e relativ."(Albert Einstein big grin)

DEZAVANTAJE=a. Pentru unii oameni, cartile pot da dependenta.
b. Te plictisesti repede.
c. Consuma mult timp big grin.

Dar totusi, odata la o luna-3 luni, citeste macar o carte, sau la 1-2 saptamani, o poveste sau mai multe.
Sa ai o viata fericita big grin.

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

După lizibilitatea întrebării bag mâna în foc că nu ai citit nici cărţi "normale", nici "anormale". Aşa că mai bine o laşi baltă şi-ţi faci tema singură.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Dezavantaje : Greu de transportat, nu sunt eco-friendly
Avantaje : Nu afecteaza ochii, sunt usor de obtinut, sunt ieftine (mai ales in anticariat)

| Nilvan_Nidia_1990 a răspuns:

(sper ca te referi la carti de citit laughing )
Avantaje:poti sa-ti imbunatatesti vocabularul si sa vorbesti mai explicit. ( adica sa nu spui ceva gen NO HAI acas, sau ceva de genul, cred laughing )
Dezavantaje:te plictisesti la un moment, si te dor ochii.