| cipri3 a întrebat:

Care sunt personajele romanului hronicul si catecul varstelor? nu cele principale toate.Mie sila sa-l citesc.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Hronicul si cantecul varstelor de Blaga? Simți silă? Dar tu ai citit măcar câteva pagini să vezi ce lin decurge romanul său autobiografic?

| cipri3 explică (pentru floresdemayo):

L-am citit in vara si trebuie sa fac o fisa de lectura cu personaje, de ce mi-a placut cartea etc. Daia vroiam pers am avut de citit 15 carti de 500 pag le-am citit dar nu mai stiu la unele.

| floresdemayo a răspuns (pentru cipri3):

Wau, ce cititor strașnic ești! Cincisprezece carți a câte 500 pagini fiecare sau...toate la un loc au avut cinci sute de pagini?
Dacă e vorba de prima variantă, te rog recomanda-mi si mie din ce-ai citit tu, măcar trei cărți cu câte 5oo de pagini, fiecare! Sunt tare curioasă care sunt ăstea, dar cu condiția să fie lecturi școlare big grin! Bănuiesc că lecturi pentru scoala ai citit in vacanță, nu?

| cipri3 explică (pentru floresdemayo):

Da am citit in vacanta:Cocosatul de la Notre-Dame; O calatorie spre centrul pamantului; Ani de uceniciie; Cartea Oltului; Ivanhoe; Ultimul mohican; Winnetou 2 volume; Singur pe lume; Insula misterioasa; Insula cu elice si mai sunt cateva.Nu au toate 500 pag da sunt pe acolo 250- 300-400.Am luat 5 de 10 pentru astea happy

4 răspunsuri:
| Fluture a răspuns:

Iti recomand sa-l citesti, e foarte frumos. Te va emotiona si iti va placea.
Sunt multe personaje, si ce pot sa-ti spun e sa-l citesti.