| LittleA a întrebat:

Care vi se pare cel mai complex personaj feminin din literatura romaneasca?

4 răspunsuri:
| Made_Self_1995 a răspuns:

Enigma Otiliei.

| Drolja a răspuns (pentru Made_Self_1995):

Şi eu aş zice Otilia Mărculescu

| Onlares a răspuns:

Lorelei din cartea cu acelasi nume a lui Ionel Teodoreanu sau Victoria Lipan din Baltagul

| Neberius13 a răspuns (pentru Onlares):

Nu e Victoria ci Vitoria. Cat despre primul raspuns, Enigma Otiliei e numele cartii. Ce dracu' v-a facut pe voi doi sa raspundeti fara sa stiti despre ce e vorba? In fine, sunt destul de sigur ca Otilia primeste creditul pentru cel mai complex personaj feminin.