| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Carti horror,sau carti legate de experimente pe oameni? Vreau cateva recomamdari bune. Fara Stephen King,Allan Poe, am citit tot de la ei.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai horror poate fi realitatea uneori decat orice carte. Iti recomand :

Povestea Elisabetei Rizea din Nucsoara
20 de ani în Siberia.Amintiri din viaţă
Marturisiri din mlastina disperarii – Dumitru Bordeianu
Sa nu ne razbunati. Marturii despre suferintele romanilor din Basarabia
Evadare din lagarul 14 – Blaine Harden

Imi pare rau daca nu se incadreaza in ce ai spus tu dar merita citite zic eu, acum na tu stii mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbră de John Saul și orice altceva de la el.
Flori pentru Algernon de Daniel Keyes - nu e horror, dar e cu un experiment și e o carte genială.
Haita de Serge Brussolo, sau orice altceva de la el.

| UnholySaint a răspuns:

Imperiul Iadului, de Sven Hassel.