| anonim_4396 a întrebat:

Carti pentru adolescenti? 15, 16, 17. happy Care v-au placut f mult. Gen dragoste, aventura, fantazie. De exemplu Hush Hush, Twilight, Cronicile din Narnia, Eragon, Harry Potter. happy. Dau fundita

5 răspunsuri:
| Gicone a răspuns:

Harry Potter si Talismanele Mortii, cartea mea preferata!

| lovegirl15 a răspuns:

Pai sincer mi-a placut foarte mult Harry Potter. E o carte fantastica, care te tine mereu in suspans.Eu le-am citit cam pe la sf clasei a-4-a, inceputul clasei a-5-a, timp de cateva luni. O data ce luam cartea in mana, nu o mai puteam lasa din mana.Mereu ziceam ca mai citesc doar o pagina, dar ajungeam sa citesc mult mai multe, astfel in cateva luni le-am citit.
Am crescut cu aceste carti, care mi-au marcat placut copilaria.
Dupa ce le-am citit p'astea, am prins brusc dragoste de literatura, si am facut o placere in a citi carti, mi s-a dezvoltat imaginatia...In fine. Pot zice ca mi-au placut enorm.
fundita plz?puppy dog eyes

| Biia a răspuns:

Poi mie cel mai mult mi-a placut Zodia Indragostitilor si o poveste scrisa de un prieten al meu.Se numeste "Iubire in Rai" si este o poveste mai mult decat frumoasa. Daca vrei sa ti'o dau adauga'ma la prieteni si imi dia ID'ul tau si vb pe mess.winking

| ilincush a răspuns:

Cartile twilith sunt f faine, daca o sa iti placa astea sunt sigura ca si:jurnalele vampirilor de l.j.smith(exista si serial online), gazda de stephanie mayer(cea care a scris twilith), cronicile wardstone de joseph delaney(sunt 7 carti si a 8-a ar trebui sa apara si sa aiba actiunea in Romania, este vorba de un vraci si ucenicul lui). mie imi plac sf-urile... sper ca si tie... daca citesti vreuna as dori parerea ta despre ele. mersi papa.

| ada_8825 a răspuns:

Eu am citit cartea EVERMORE din seria Nemuritorii si este superba.O poveste de dragoste dintre o fata care pare sa fie ciudata si un,, print fermecator``.