| Cavani1999 a întrebat:

Cate carti trebuie sa citesc sa ma ajute sa ma exprim foarte bine?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Atit de multe incit sa nu mai pui nici intrebari de-astea retardele...

| drhotzu a răspuns:

Salutare tie si ascultatorilor nostri!
La fel cum au mai scris anumite persoane, in primul rand este important ce citesti (insemnand calitate nu cantitate).
"In randul doi" happy este important sa pui mana si sa inveti si gramatica ca sa stii ca mata are cratima sau de ce se scrie nostri/vostri si nu nostri/vostrii.
Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a spus si @Euripides, nu cite, ci ce carti sa citesti. Daca citesti toate prostiile gen Sandra Brown, ai pierdut timpul si ai invatat prost. Nu stiu ce virsta ai dar, poti sa incepi cu clasicii rusi. Lasa mentalitatile. Literatura clasica rusa este cea mai mare si mai buna. Apoi, literatura franceza si cea engleza. Si romanii au multi autori foarte buni. Dar nu te repezi la (de exemplu) Cartarescu. Cauta-i pe cei ante sau interbelici. Si, fii atent la exprimarile lor. Apropo, l-ai citit pe Sadoveanu? Succes la citit. Vacanta asta mare e totusi mica.

| Blamely a răspuns:

Nu există un număr fix, nu e ca un fel de regulă. În plus, depinde ce cărți, câtă atenție le oferi tu și așa mai departe.

| CVane a răspuns:

Nu cate ci, ce.

| Anonim0078965 a răspuns:

Nu exista un numar de carti pe care trebuie sa le citesti. Ar fi recomandat sa citesti in fiecare zi, dar ai grija si ce carti alegi.

| pirla a răspuns:

Trebuie sa citesti cel putin o ora pe zi timp de aproape un an.Si ai grija ce carti citesti.

| Mark2012012 a răspuns:

Asa cum a spus si distinsul Coconetu_Ion_1976, nu trebuie sa citesti multe carti, ci continutul cartilor trebuie sa fie glorios iar tu sa incepi sa fii pasionat de ceea ce citesti, astfel cuvintele ti se vor stoca automat in vocabularul tau uzual

| Coconetu_Ion_1976 a răspuns:

Bună! Ca să citești cursiv și să te exprimi foarte bine nu trebuie neapărat să citești un numar fix de cărți, ci trebuie să îți placă mult să citești, să îți dedici măcar trei ore din timpul liber pentru a citi, dacă vei face asta zilnic, măcar 50 de foi. happy, așa vei ajunge să citești foarte bine și să îți exprimi ideile într-un mod plăcut.happy