| Myyy3 a întrebat:

Caut sa citesc o carte dar de aventura. Dati-mi va rog cateva titluri de carti cu un minim rezumat la fiecare.

5 răspunsuri:
| iSimo a răspuns:

Robinson Crusoe ( creca ai auzit de el, naufragiaza pe o insula pe care ramane mult timp), Academia Vampirilor volumul 1 pe care ti.l recomand e super, Morometii ( este o carte veche dar foarte frumoasa despre o familie saraca ), Singur pe lume ( una dintre cartile mele preferate, este despre un copil care ramane "singur)

| Nutemaiholba a răspuns:

Aventurathinking ...as spune de filmul Vata lui Pi dar nu stiu daca s`a facut si carte.thinking

| Patry908 a răspuns:

Winnetou 1, 2 si 3 (este vorba despre peripetiile naratorului in vestul salbatic- is foarte faine cartile, crede-ma), Pe aripile vantului 1 si 2 (e aventura combinata cu dragoste si drama si razboi si....pfff in orice caz sunt suberbe cartile- actiunea se petrece in timpul razboiului civil american si se numeste asa pentru e vorba despre cum sudul infloritor al americii a ajuns sa fie devastat de yankei, deci "s-a dus pe aripile vantului"), Robinson Crusoe (un tanar traieste 23 de ani pe o insula....sau mai mult..nu stiu laughing), Ciresarii, cartile care mi-au marcat copilaria (7 tineri au tot felul de aventuri in vacanta de vara respectiv in cea de iarna- nu pot sa-ti fac rezumat pentru ca sunt trei carti care nu au legatura una cu alta), Sherlock Holmes (un detectiv rezolva cele mai complicate cazuri), Piratica (o tanara de 16 pleaca pe mare cu fostul echipaj al mamei sale)
cred ca iti ajung laughing SPOR LA CITIT! happy

| ucvfcsb a răspuns:

Insula Misterioasa-Jules Verne (titlul spune tot) merita citita!

| Asha777 a răspuns:

Iti recomand cartile mele preferate ( toate fiind de aventura)
1 robin hood (o carte excelenta)
2 capitan la 15 ani(te tine cu inima in dinti)
3 Aventurile lui tom swayer(e supeeer) Funda?