| anonim_4396 a întrebat:

Ce abilități și calități atribuiți voi unei persoane (în afară de Creativitate) care poate să compună poezii și să-i și iasă unele reușite?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Imaginatie,
Pasiune,
Sensibilitate

6 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Rabdare,atentie la detalii, simt artistic, pasiune.
Sa scrii poezii nu inseamna doar sa faci niste rime, trebuie sa stii sa spui o poveste, sa exprimi ceva ce ai trait.

| nicu991 a răspuns:

O muza... te-ai prins? rolling on the floor
Bineinteles si-un vocabular foarte bine definit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci voiam sa scriu la cealaltă intrebare ca pari a fi o poetă.
Imaginație și spirit artistic cu siguranta, altceva, în afara de creativitate, nu mai găsesc.

| CdeMetal a răspuns:

O experienta intelungata cu alcoolul si drogurile

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Rabdarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul vesel scrie rime, fara pasiune nu le gaseste, oricata rabdare ar avea. Oricata inteligenta ar avea, cele mai frumoase poezii sunt cele in care descrii sentimentele. Cititorul le va simti si el...