| anonim_4396 a întrebat:

Ce aptitudini și calități atribuiți unui scenarist sau unui scriitor de romane?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Talent in primul rand vocabular dezvoltat, sensibilitate, profunzime, imaginație dar și multa informație astfel încât sa nu faci anumite dezacorduri și nu ma refer la gramatica ca se subantelege ci la relatare. Întotdeauna povestea trebuie sa fie originala dar și sa o simți ca adevărată, doar asa cred ca o carte sau un scenariu poate sa aibă succes.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Eu consider ca scriitorii de romane si scenaristii sunt foarte buni saritori cu prajina si excelenti patinatori.

Tu ce calitati si aptitudini le atribui?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imaginatie