| Aihao19 a întrebat:

Ce carte sa citesc, orice gen.
Voi ce carte mai cititi acum?

12 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

La Maison des damnés de Richard Matheson, desi nu am mai pus mana pe ea de vreo cateva saptamani laughing

| nustiucesapunlanick a răspuns:

Facebook,Twitter,Instagram,Snapchat etc.
Astea se citesc acum.

| Adry05 a răspuns:

Citesc in paralel Jocul lui Gerald (Stephen King) si Baletul mecanic de Cezar Petrescu.

| siriusblack98 a răspuns:

ABC-ul Psihopatului de succes.

| iamprettybored a răspuns:

Eu acum citesc Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde, e o capodoperă cartea, am auzit că e singurul roman finalizat al autorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tu mai mult intrebi decat sa citesti ceva.

| Vasluetare a răspuns:

Adevarul Adevarat

| Ema03 a răspuns:

Eu am de citit pentru școală "Aventurile lui Huckleberry Finn"

| AFR81 a răspuns:

Asemeni unei mari parti a populatiei, banuiesc ca n-o sa-ti placa, insa eu iti recomand cu toata caldura sa citesti carti istorice. In prezent, eu citesc "Secolul Extremelor" de Erik Hobsbawm si "Razboiul Lumii - Epoca Urii" de Niall Ferguson. Astea sunt carti destul de dificile, care necesita atentie, o oarecare familiaritate cu termenii specifici si cunoasterea, in mare parte, a evenimentelor istorice reluate acolo, insa iti pot da alte titluri, mult mai placute, mai usor de inteles si din care vei avea de invatat foarte multe. Iti las cateva mai jos:
O istorie sincera a poporului roman - Fl. Constantiniu
O scurta istorie a romanilor povestita celor tineri - N. Djuvara
Stalingrad - M. Jones
Al Doilea Razboi Mondial - A. Beevor
O zi in Roma Antica - Alberto Angela
In salvari si cu islic - C. V. Ghitulescu
Intre Orient si Occident - N. Djuvara
Gulag - Anne Applebaum
Mandria Cartaginei; Romanul lui Hannibal - D. A. Durham
Orice carte a lui Sven Hassel
Carol al II-lea al Romaniei - Lilly Marcou
Mihai I - Tatiana Niculescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ema03):

Faci școala în SUA cumva? Nu cred că ai avut de citit Mark Twain pentru școală la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gorilla mindset numai ce m-am apucat de ea, audiobookul a fost calumea am ascultat de 2 ori (6 ore).
Imi place ca te pune sã stai in fata oglinzii si sã vorbesti cu tine insuti, pare putin mai nebunesc dar iti poti da seama de cine esti tu cu adevarat si ce vrei de la viatã, deoarece doar tu iti poti da seama, degeaba citesti cãrti din experientele altor oameni, nici informarea nu mai este imporantã.

| Ema03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Sunt in România la școală, la Liceul de Arte Dinu Lipatti, Pitești
Ba da. Chiar ne-a dat profa de citit Mark Twain și Jules Verne și mai multe