| rares7023 a întrebat:

Ce carti alegeti intre harry potter si twilight.
ps:eu aleg harry potter

18 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Seria Harry Potter am citit-o in copilarie si, pe atunci, mi-a placut.

Cartile Twilight nu m-au atras niciodata.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dacă sunt nevoit, aleg Harry Potter.Dar nu aș alege nimic, dacă nu aș fi obligat să aleg dintre cele două cărți.

| Aberdeen a răspuns:

Twilight, presupun. Vrei si argumentare? happy

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Aberdeen):

Chiar sunt curioasa care sunt argumentele pentru care preferi twilight. O carte cu, despre si pentru prosti.

| Aberdeen a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Daca ai pus o intrebare, nu ti se pare ca necesita si un raspuns? pfff... draga, nu era nevoie sa zici ca sunt "proasta"; te faci singura "prosta" prin comentariul tau...dar cred ca stiai asta laughing

am ales twilight nu pentru ca chiar mi-ar place(sincer nu este chiar cine stie ce, intr-adevar); insa pur si simplu seria harry potter nu mi-a fost pe gust.

nici nu ar fi trebuit sa iti raspund, avand in vedere frumosul vocabular pe care il ai.nu ma voi certa cu astfel de persoane! o zi buna

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Aberdeen):

Nu eu am postat intrebarea. Din moment ce nu iti place twilight, inseamna ca nu te-am numit proasta. De facut nu aveam cum sa te fac, nu sunt niciunul dintre genitorii tai. Frumosul vocabular e constituit dintr-un cuvant. Tu singura l-ai scris de mai multe ori. Probabil iti place. happy. A, sa nu uit. "Ca chiar" e o cacofonie. Si te iei de modul meu de exprimare.

O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harry Potter.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Harry Potter ^.^

| HermioneLove a răspuns:

Harry Potter,evident. Urăsc Twilight, pur și simplu nu exprimă nimic.Așa de prost gust.Auzi la ei vampiri care strălucesc laughing OMG! :-J
Măcar HP te învață ceva,despre prietenie, dragoste și multe altele.
P.S. Părerea mea.

| xClementine a răspuns:

Dintre astea, nu prea as alege nimic. Dar totusi, cartile Twilight sunt cu mult peste filme. Asa ca le-aleg pe astea.

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Heya!
Prefer Twilight. Nu le-am citit pe niciuna dintre ele, dar imi place cum scrie Stephenie Meyer in general.
Te pup :X

| CarlyZ a răspuns:

Nu mă atrage niciuna.
Bisous!

| DianaDiii1761b a răspuns:

Harry potter e nemaipomenit, o carte foarte frumoasa, insa twilight dupa parerea mea e o prostie.

| deny1230 a răspuns:

Harry Potter.

| Zεflεmitoarεa a răspuns:

Harry Potter.

| DreaMiss a răspuns:

Buna!
Nu pot alege una sau alta, in general ele sunt diferite, una este despre magie, vraji.
Iar cealalta e despre vampiri si dragoste.

Cu toate ca imi place Harry Potter, imi place mai mult Twilight

| DiabolikDy a răspuns:

Twilight hm. o prostie. o carte pardon o serie buna recomand sange albastru. seria cuprinde in total 6carti dar in limba romana sunt disponibile abia 4 sunt foarte frumoase. merita citite.

| Andreea4002 a răspuns:

"Harry Potter"...Mie mi se pare mult mai interesant.