| CyberDune28 a întrebat:

Ce carti ati citit de mai multe ori?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toata seria cu Winnetou si cele ale lui Sven Hasel.

| J0B0MAT a răspuns:

Harry Potter
Lord of the rings
A song of ice and fire
Shadow and bone
Six of crows

| gabicoo a răspuns:

Cartea de telefoane!

| VoidEternal a răspuns:

De vreo 12 ani nu am mai apucat sa citesc o carte de mai multe ori. In principal pentru că de 12 ani am acces gratuit la orice carte se găsește în Romania. Înainte de asta insa, când eram un puști, am citit "O călătorie spre centru pământului" de Jules Verne de cel puțin 15 ori. Pe langa asta când eram copil am citit cărțile de povesti pe care le aveam până efectiv nu se mai țineau paginile între ele. Citeam ore intregi in fiecare zi. In perioada aia am citit multe cărți de mai multe ori. In special cărțile copilăriei, Cireșarii, Cei trei muschetari toate cele 5 sau 6 volume cate erau în serie, alte cărți de Jules Verne. Am citit și în ultimii ani o carte a doua oară dar asta pentru că trecuse foarte mult între publicarea primului volum și publicarea în Romania a volumului 2. Grădinile lunii, Steven Erikson. Din seria Malazanilor, o saga fantasy pe care o recomand oricând.

| Brizbriz a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer, cred ca am citit-o de vreo 25 de ori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinti Albi – Zadie Smith
Cele trei fiice ale Evei
Povestea mea – Michelle Obama
Cele patruzeci de legi ale iubirii – Elif Shafak

| blairelovesmusic a răspuns:

Seriile "Jurnalul unui puşti" şi "Jurnalul unei puştoaice".

| denidenisa2139 a răspuns:

Fahrenheit 451