| ionukutza1 a întrebat:

Ce carti de citit imi recomandati? Gen Dracula. Sa fie carti horror sau mister. M-am saturat de cele romantice! Astept recomandari.

Răspuns Câştigător
| MargarinaCuMustar a răspuns:

Ce recomand tuturor : Biblioteca mortilor de Glenn Cooper sau Sacrificiul din miezul iernii de Mons Kallentoft. Ceva interesant : Cronicile din Wardstone de Joseph Delaney ( e o serie de vreo 10 carti pana in prezent daca nu am ramas eu in urma )

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

„Cărți de citit" e o expresie pleonastică.
Toate cărțile( de vizită, de bucate, de telefoane, de identitate, de credit...și pînă chiar și cele de joc) sînt făcute pentru a fi „citite".
Deci, corect este doar „cărți".

| corolav a răspuns:

Cînd e vorba despre celelalte, se face precizarea necesară.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca romanele lui Stephen King. Majoritatea sunt destul de bune.

| Cameliapantiru a răspuns:

Poti citi "Frankenstein"-Mary Shelley sau romanele politiste ale Agathei Christie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de Edgar Allan Poe

| VictoriaSiAtat a răspuns:

Memoriile lui Sherlock Holmes e super