| Tarara_David_1990 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa mai citesc si eu? Prefer carti istorice, science-fiction, gotice, de groaza, si am 14 ani.

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Autori horror/sf: Stephen King, John Saul, Clive Barker, Oliviu Crâznic, Dean Koontz, Serge Brussolo, H.P. Lovecraft, Edgar Allan Poe, A.R. Deleanu.

Câteva cărţi: Shining, Carrie, Christine, Salem's Lot, Dolores Claiborne, O mână de oase, Chinuieşte-i pe copii, Al doilea copil, Casa de la răscruce, Cei neiubiti, Umbra, Cimitirul animalelor, Frankenstein (asta-i de Mary Shelley, nu cred că am menţionat-o, e gotica), Acluofobia

Ah, şi seriile Hannibal Lecter de Thomas Harris si Robert Langdon de Dan Brown, mai mult politiste, dar si sf.

| Vans a răspuns:

Gothic horror: Salem's Lot-Stephen King (orice altceva de la el )

| username010000000 a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer