| Delmo_Catalin_1984 a întrebat:

Ce carti SF/fantasy mai cititi?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul demolat de Bester.

| Delmo_Catalin_1984 explică (pentru anonim_4396):

Citit. Mai zi, nu fi zgarcit! laughing
Si un mic review de 2-3 randuri, despre ce este vorba, cat de mult ti-a placut etc

| heracles a răspuns:

Eu am inceput sa-l citesc pe Asimov, insa dupa ce am citit un vol, mi-am dat seama ca de fapt el a scris multe serii fiecare serie cuprinzand mai multe vol, si deci va trebui sa vad este ordinea cronologica a citirii cartilor. din cate m-am documentat se pare ca va trebui sa incep cu seria Roboti in care sunt scrise mai multe vol, primul vol ar fi ''Eu robotul'' a fost facut si un film dupa cartea aceasta

| Delmo_Catalin_1984 explică (pentru heracles):

Da, este vorba de "I. robot!" cu Will Smith. Foarte buna cartea, dar si ecranizarea.
Eu am citit Fundatia, Soarele gol (foarte tare), Omul bicentenar (film cu regretatul Robin Williams)

https://ro.wikipedia.org/wiki/Seria_Imperiul_Galactic

Dupa parerea mea a devenit deja cam "vechi" si este destul de tehnic. Insa majoritatea scriitorilor de SF de astazi au copilarit si s-au inspirat din operele sale.

| heracles a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Da, sunt invechite dar totusi se regasesc prin vremurile noastre, mai este un scriitor zic eu the best Arthur Clarke -odiseea spatiala- nu am citit cartea dar intentionez sa o citesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

N-am timp de scris review-uri laughing. Philip K. Dick ai citit?