| sublime89 a întrebat:

Ce carti SF v-au placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Ciclul Fundatiei, Cartea pierduta a vrajitoarelor, Academia vampirilor, Jocul lui Ender, minunatele carti ale lui Jules Verne. Mi-au placut mult, cele 3 volume din Jocurile foamei (din care 2 au fost si ecranizate), care prezinta lumea distopica si modul in care se hotaraste soarta celor umili, de catre o minoritate care, a pus mana pe bogatiile societatii pe care o diriguiesc dupa bunul plac.
Imi plac romanele SF, care imi dau posibilitatea sa-mi dezvolt imaginatia.
Un gand bun si multa sanatate.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Seria Dune, de capatii. Plus cam tot ce a iesit din masina de scris a lui Asimov. Si multi altii.

| Andrei7600 a răspuns:

Harry Potter : Ordinul Phoenix mi-a placut mult laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod egal mi-au placut ciclul Dune si ciclul Fundatiei.

| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

Citeste-le pe toate scrise de Jules Verne.
Poti citi toate volumele de Harry Potter.
Otravurile din Caux de Susannah Appelbaum.
Poti citi toate volumele de Maximum Ride scrise de James Patterson.

Cam atit imi amintesc. happy

| MisterMuscules a răspuns (pentru Silkin_Ana_1995):

HP nu-i sf, ci e fantasy.

| MisterMuscules a răspuns:

Mi-a placut seria Dune, insa la un moment dat a cam lungit povestea degeaba, parera mea.
Recomand si Martianul de Andy Weir.

| OoBunnyoO a răspuns:

Frankenstein si 1984. Nu sunt o mare fana a cartilor SF, dar amandoua sunt printre cartile care mi-au placut cel mai mult si intra in categoria SF (cred).

| Silkin_Ana_1995 a răspuns (pentru Andrei7600):

MI-e toate cartile de Harry Potter mi-au placut. happy

| AvalohAlyn a răspuns:

Harry Potter forever!(toate volumele)