| MatsuKeruGirl a întrebat:

Ce fel de carti cititi? Ce carti v-au placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Mie mi-au placut:Cei trei muschetari,Moby Dick, Pinocchio, 20.000 de leghe sub mare si cam atat

7 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Aprope de orice fel, insa urasc cartile SF laughing Cartea mea preferata a fost este si va fi Papillon big grin

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune . Sau de aventura : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura ; mistere : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere . Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta !

| eugenl a răspuns:

Am citit Eragon 3-Brisingr, Vraciul.Profesorul Wiczur, Winnetou, de Jules Verne. Toate care le-am citit mi-au placut. Cel mai mult mi-a placut o carte...Codicele o carte de aventuri si Vraciul Profesorul Wilczur... unde arata ce inseamna iubirea de aproape, chiar daca acesta ti-a facut rau.

| Roxett a răspuns:

In general romane de dragoste. Din ce am citit mi-a placut Panza de paianjen (Cella Serghi), Crima si pedeapsa (Dostoievski), Rosu si negru (Stendhal), Enigma Otiliei

| BlackRockShooter a răspuns:

Eu nu prea citesc carti! laughing da daca citesc citesc horror sau de ale lui Agatha Kristie preferata mea a fost fantoma din vecini prima carte horror citita de mine... eeee nu prea e horror laughing

| anUcy a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o a fost''Doamna Bovary'' si chiar mi-a placut cartea pentru ca, zic eu, m-am regasit, intr-o oarecare masura in personajul principal. Daca il intelegi si stii cum sa il ''descosi'', si Dostoievski este un autor interesant, are el acel CEVA.:*

| sirina_7189 a răspuns:

De dragoste, basme