| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Ce carti stiti despre manipularea in masa?,sau despre lumea in care traim [poluare, saracie(Asia, Africa)] etc. Vreau niste carti ca niste "documentare"

2 răspunsuri:
| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Buna, "Mafia medicala" ti-o recomand cu draga inima.
Scrisa de Ghislaine Lanctot:
Evolutionism:/Editura adevar divin
Si restul scrise de dansa.

| AndreeaKawaii a răspuns:

Nu ştiu dacă se încadrează în cerințele tale, dar cred că ți-ar plăcea " Întreab-o pe Alice ". E o carte nerecomandată sun 16 ani. Am citit-o. Este vorba despre o fată care din cauza anturajului ajunge să consume droguri şi în final moare din cauza unei supradoze. Cartea e inspirată din viața reală.