| NoName0206 a întrebat:

Ce este un jurnal de lectura? este un caiet de lectura? sau este diferit?(daca este diferit, ce cuprinde?)fundaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| BogdanS a răspuns:

Jurnalul de lectura cam este un caiet de lectura.In el iti notezi frazele care ti-au atras atentia din cartea pe care o citesti, figurile de stil impresionante, personajele, actiunea in mare etc. pentru ca ma tarziu cand ti se cere ceva despre acea carte tu doar sa te uiti pe caietul acela si sa poti sa-ti aduci aminte mult mai usor.