| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere ai despre cartile de fictiune sau SF? Va plac?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Am avut momente in viata in care mi-au placut.Si acum unele care respecta standarde stiintifice.Joules Verne a fost, probabil maestru la vremea lui, dar multe din profetiile lui s-au adeverit. A devenit istorie. Nu mai este SF dar este un bun si fin scriitor.Mi-a placut Solaris apoi, si multe altele in care se imbina latura umana cu cea stiintifica.In ultima vreme m-am uitat la filme sf, mi-a fost mai comod si sunt mai agreabile, unele chiar exceptional realizate.

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde, nu toate. Daca sunt SF, trebuie sa fie un pic dark. Prefer mai degraba SFFH.

| Userrr a răspuns:

Nu ma atrag in mod deosebit dar nici nu ma plictisesc.Eu sunt PRO.

| toleagiulia a răspuns:

Da laughing sunt preferatele mele happy

| AvalohAlyn explică (pentru toleagiulia):

Spune cateva titluri care iti plac:d

| TheBestAnaIs a răspuns:

LE ADOR.(,, Jocurile foamei")