| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce parere aveti de cei care sunt jumate romi jumate tigani? Credeti ca se pot integra in societate? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Nairda777 a răspuns:

Se pot integram in societate daca muncesc, platesc taxe si impozite, nu dau in cap pentru cativa lei si au un caracter frumos

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Jumate rromi jumate tigani=100% tigani
ai vrut sa zici jumatate tigani si jumatate romani
daca capul te ajuta limita este cerul cum zice un cliseu jumatate englezesc jumatate american sky is the limit.

| mgtow a răspuns:

Unii da, altii nu

| GulubuntzBudulush explică (pentru Simpatic):

Nu am vrut sa zic jumatate romi jumatate tigani e doar o gluma.

| gabicoo a răspuns:

O vorbă din popor:
"Din țigan poți să faci Domn dar niciodată om"

| Simpatic a răspuns (pentru Nairda777):

Adica niciodata!

| GulubuntzBudulush explică (pentru Simpatic):

Astia care sunt romanizati mai pot sa fie. Nu toti tigani se comporta ca atare. Daca il ei si il tii printre romani si il inveti ce si cum o sa se comporte bine. Dar cei care nu sunt romanizati sunt josnici rau.