| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Ce parere aveti de romanul Meridianul Sangelui de Cormac McCarthy?

4 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

E prea...prea FAINN. Merita sa fie citit

| TheStrategist a răspuns (pentru Strwberrs):

Despre ce este vorba în carte?

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru TheStrategist):

Este vorba despre un baiat a carui mama a murit nascandu-l si tatal sau a devenit un betiv din cauza asta asa ca a fugit de acasa! Actiunea se petrece in secolul XIX, iar copilul respectiv intra intr-o ceata de banditi violenta care intra in tot felul de lupte sangeroase! Nu este foarte complex plot-ul, dar exploreaza latura violenta a naturii umane!

| Strwberrs a răspuns (pentru TheStrategist):

Citeste-o! Desopera tuwinking