| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile audio? E acelasi lucru sa citesti sau sa asculti o carte? Se pune ca,, citit"?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind, memorezi mai mult daca auzi un lucru decat daca il citesti

| AvalohAlyn a răspuns:

Depinde de persoana cum ii place.Cartea audio e varianta mai accesibila de carte, e mai usor sa auzi, sa asculti decat sa citesti, important e ca oricare din carti citesti, important e sa retii ceva din carte.Cartea audio se pune la ascultat, dar daca ai ascultat o carte audio stii continutul cartii, a titlului respectiv si poti sa zici ca stii despre cartea aceea, ca o cunosti.Succes!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Esti slab sad

| AFR81 a răspuns:

Nu am incercat niciodata, insa, la facultate, retin destul de multe ascultand profesorii discutand despre lucrurile care ma intereseaza. Poate fi o idee buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat timp nu te ia somnul e foarte bine ^^

| teo530 a răspuns:

Logic că nu e același lucru. Ce tu vezi cu urechile sau auzi cu ochii?

| Gaby212 a răspuns:

Mie imi place mai mult sa am cartea in mainile mele, sa o rasfoiesc, sa citesc.

| Dervbt a răspuns:

Eu zic sa incerci o carte audio pornache, e ca si cum ai viziona un film pornache, dar mai placut, si anume: iti imaginezi actorii pe baza sunetelor. De asemenea, chiar pozitiile lor. Intrebare de 2 lei, nu se pune ca citit, vezi ce inseamna citit in dex. Una e sa asculti, alta e sa citesti. Good night.

| Savas10 a răspuns:

Nu am rabdare, uit repede chestii, nu pot fi atenta, nu-mi place.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Mi se pare ca se potriveste lenesilor, cartea e facuta sa o citesti iar atingerea paginilor si mirosul nu se compara cu nimic.

| supadeceapa a răspuns (pentru HaneloreOlga9):

Lenesii n-au rabdare sa se concentreze atat de mult