| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre citirea rapida?

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

La ce te referi?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Sn4k3):

O tehnica.

https://www.google.ro/......ps?/search

| Sn4k3 a răspuns (pentru supadeceapa):

Ma refeream la faptul ca ai vrut o parere. Ce parere poti sa ai despre asta laughing?

| Catrice a răspuns:

Daca reții și ceea ce citești, e bine.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. Ideea e sa retii ceva atunci cand citesti.

| AFR81 a răspuns:

Mi-a vorbit un psiholog despre asta. Am incercat si eu de cateva ori, insa nu am reusit. Nu o fi pentru oricine, probabil thinking

| Raven a răspuns:

Am încercat dar după doar o pagină aveam impresia că doar văzusem, nu citisem. Știu că Nicolae Iorga excela, cu 1000 de cuvinte citite pe minut, nu știu, probabil să fie apanajul geniilor care se pot concentra mai bine ori pot sintetiza mai bine ceea ce citesc.

| Celcestietot a răspuns (pentru Raven):

Cu mult exercitiu se poate realiza asta, si de la 0, au dovedit persoane faptul acesta.